Pered Kopli ühiselamus elavad külmas

07. veebruar 2001, 08:11

Elektriga kütmine ja paksudes riietes mitme teki all magamine on aidanud Tallinnas Koplis asuva ühiselamu elanikel viimaste nädalate talvekülmades ellu jääda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ühiselamu Kopli 100b kuulub väheste pealinna majade hulka, mida pole sügise ja talve jooksul kordagi köetud. Elanikel pole lootuski olukorra paranemisele.

?Ise ka imestame, kuidas siin nii kaua hakkama oleme saanud,? sõnas teist aastat abikaasa Margitiga (22) Kopli tänaval asuvas ühiselamus elav Alvar Jüllinen (22). Tema sõnul on pere pidanud viimaste nädalate krõbedate talveilmade tõttu ööbima ka sõprade juures, sest nende soojapuhur ja elektriradiaator on rivist välja langenud.

Ühiselamu paarisaja elaniku seas on ka lastega peresid, kellel Jüllinenite sõnul on veelgi raskem toime tulla.

Ühiselamus elava Liidia kinnitusel on pooled majaelanikest asotsiaalse taustaga. ?See takistab ka korralikel inimestel normaalselt elada, sest ligi tuhandekroonine kuuüür sellises kohas on liig mis liig,? ütles ta.

Põhja-Tallinna linnaosa elamute ja rendipindade osakonna juhataja Mart-Peeter Erssi sõnul on asotsiaalid oluliselt hoone küttesüsteeme kahjustanud. ?Maja kütmine oleks problemaatiline ka seetõttu, et paljudel korteritel pole uksi ega aknaid ees,? põhjendas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing