Edgar Savisaar asus õõnestama Siiri Oviiri presidendi?anssi

07. veebruar 2001, 08:14

Keskerakonna liidrit Edgar Savisaart toetavad Lasnamäe tsentriparteilased algatasid osakonna üldkoosoleku, et muuta juhatuse varasemat otsust esitada Siiri Oviir presidendikandidaadiks, kirjutab Postimees.

Erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumine seab kahtluse alla Keskerakonna ühe suurima, ligi 400 liikmega piirkondliku organisatsiooni juhatuse jaanuarikuise valiku, et Lasnamäe osakond esitab ainsana presidendikandidaadiks riigikogu asespiikri Oviiri.

?Otsus oli peaaegu üksmeelne,? meenutas eile Keskerakonna Lasnamäe osakonna esimees Rein Rebane, kes ka ise kuulub parteisisesesse algatusrühma ?Siiri Oviir presidendiks!?.

Rebane pidas uut kandidaatide arutelu osakonna üldkoosolekul parteisisese demokraatia ilminguks. Ta ei kinnitanud, et Oviiri pooldajaid tabas Lasnamäelt külm du??, kui tsentripartei noorpoliitikute ärgitusel nõudsid osakonna 51 liiget oma allkirjaga, et ka Savisaar tuleb Lasnamäelt presidendikandidaadiks esitada.

Tallinna Pedagoogikaülikoolis reede õhtul peetavale koosolekule kutsuvad korraldajad kandidaatidena väitlema Edgar Savisaare, Siiri Oviiri, Peeter Kreitzbergi, Ene Graubergi ja Ando Lepsi.

Keskerakonna abiesimehe Kreitzbergi väitel ei ole noorte parteilaste algatuse eesmärk mitte üldkoosolekul Oviiri presidendikampaaniast taandada, vaid soov ka Savisaart toetada. ?Oviiri esitamist keegi vaidlustada ei püüa,? kommenteeris Kreitzberg sündmusi Lasnamäel.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar sõitis isiklikult eile kohale partei Valgamaa osakonna juhatuse koosolekule, mis arutas paari nädala taguse seisukoha muutmist. Toona leidis juhatus, et presidendikandidaadiks võiks esitada Siiri Oviiri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing