Äripäev taunib keskkonna arvelt kasumi teenimist

Inno Tähismaa 07. veebruar 2001, 16:31

Äripäev taunib homses juhtkirjas keskkonna ja looduse arvelt kasumi teenimist ning pooldab valitsuse kava ühtlustada Eestis keskkonnamaksud.

Maksude ühtlustamine on põrganud mõnede ettevõtjate vastuseisule. ASi Silmet Grupi juhatuse esimees Tiit Vähi ähvardab ja Viru Keemia Grupi juht Janek Parkmann kaalub tootmise seisma panna. Põhjusi selleks on kaks. Esiteks suurenevad mitmeid kordi saastetasud. Teiseks kiitis valitsus teisipäeval heaks saasteseaduse eelnõu, mis paneb ettevõtteile kohustuse viia tootmine kuue aastaga vastavusse Euroopa Liidu keskkonnanõuetega.

Küll aga tuleb ühes küsimuses nõustuda ETTK juhatuse esimehe Jüri Käoga: on ebareaalne, et ettevõtted jõuavad end keskkonnanõuetega kohandada aastaks 2007. Esiteks ei ole ka saasteseaduse aluseks olnud direktiiv ELis liikmete vahel rakendust leidnud. Teiseks on euroeksperdid pakkunud selleks hoopis pikemat aega ? Taani ekspert Vibeke Burchart sõnul on Ida-Viru ettevõtteil kõnealusteks investeeringuiks aega maksimaalselt 15 aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing