Financial Times kaalub oma võrguteenuse FT.com maksustamist

07. veebruar 2001, 10:23

Briti majandusleht Financial Times kaalub võimalusi oma populaarse võrgulehe FT.com tasuliseks muutmiseks, kirjutab tänane Taani majandusleht Börsen.

Seni on FT olnud olnud seisukohal, et taolised uudisteteenused tuleks hoida maksuvabad.

FT konkurent Wall Street Journal on oma võrgulehele pääsu eest alati maksu küsinud. Kes paberlehte ei telli, maksavad abonenttasu ca 900 Eesti krooni ning lehe tellijad umbes 500 krooni. Maksust hoolimata on lehel õnnestunud saada 500 000 lugejat, mis on läinud aastaga võrreldes enam kui 50% kasv. Ehkki tasuline, pole WSJ võrguleht veel kasumisse jõudnud.

FT ja selle omanikfirma Pearson kaaluvad praegu erinevaid võimalusi teenuste tasuliseks muutmiseks. Abonentmaksud on kõrvale heidetud, kuna baasuudised jäävad tasuta teenuseks ka edaspidi. ?Lisaväärtust? saab edaspidi tasu eest.

FT.com uuendas põhjalikult oma võrgulehte läinud aastal. Aastani 2003 pidi peamine tulu tulema reklaamist, kuid nüüd on omanikud muutunud kärsituks ning plaanid on ümbervaatamisel. Ka tähtaega, mil FT võrgulehekülg kasumisse loodab jõuda, on nihutatud lähemale ? tulevasse aastasse.

FT teeb oma FT.com võrgulehel koostööd USA CBS Marketwatch?iga, mis on otseselt suunatud finantsturgudele ning annab muuhulgas aktsiakursse reaalajas ning juurdepääsu graafilise analüüsi vahenditele. Teenus on siiani tasuta.

Ajakiri Economist, kus Pearson on 50% omanik, on juba oma võrguteenused tasuliseks teinud. Aastamaks on ca 900 krooni, mis tagab juurdepääsu reaalajas uudistele ning artiklitele Economisti arhiivist alates 1997. aastast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing