Linn tahab maha müüa korteriskandaaliga seotud maja

07. veebruar 2001, 08:11

Tallinna linnavalitsus tahab riiulifirmale konkursita maha müüa vanalinnas asuva hoone, mille firma sai rendile ebaseaduslikult, kirjutab Eesti Päevaleht.

OÜ Dovera Kosmeetika (DK) renditav Uus tänav 6 maja, kus on 457,2 m2 üldpinda, on üks sügisesse korteriskandaali kistud hoone, mida kesklinna valitsus tahtis tagasi saada, lootes firmaga lepingu lõpetada.

Linnaosa vanem Siim Kiisler tõdes, et DK-le maja otsustuskorras maha müümine on paratamatus. ?Nad said selle pinna rendile ebaseaduslikult. Muidugi meeldiks meile, kui saaksime selle protsessi tagasi pöörata. Kuid lepingu tühistamiseks peame minema kohtusse ja see võtab väga kaua aega,? ütles Kiisler.

Tema sõnul on linnal maja müügist võimalik saada 1,2 miljonit krooni. ?See on kindlasti parem kui mitte midagi,? ütles Kiisler. Iseküsimus on see, kas müügist enampakkumise teel oleks linnal võimalik rohkem tulu teenida.

DK-d Uus tänav 6 maja õiguslikes küsimustes esindav advokaat Aadu Luberg ütles, et kui tema kliendile ei müüda hoonet otsustuskorras, siis pöörduvad nad õiguse saamiseks ilmselt kohtusse. ?Minu kliendid on hoonesse investeerinud 5,5 miljonit krooni ja need kulud ei saa ju õhku jääda,? ütles Luberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing