Korteriühistutele valmistab laenamisel enam raskusi elanike nõusolek

07. veebruar 2001, 18:00

Tallinnas Sütiste tee 41 asuva 216 korteriga ühistu esimees Leo Jaaska sõnul on laenutaotlus ka tagatiseta küllalt keeruline, sest liisingufirma poolt nõutav 75% ühistu liikmete nõusoleku saavutamine on raske.

?Nõusoleku vormistamist nõutakse üldkoosolekul, kuid meil on isegi üldkoosoleku kvoorumi, 51% kokku saamisega raskusi. Samas võimaldab nii ühistu põhikiri kui ka korteriühistu seadus lihthäälteenamust 51%, ? ütles Jaaska.

Korteriühistutele tagatiseta laenu pakkuva Hansa Capitali arendusdirektori Eero Saava sõnul on nad probleemi koos juristidega arutanud ja lihthäälteenamuse aktsepteerimisel võib juhtuda, et 100 korteriga ühistu liikmetest soovivad laenu vaid 26 liiget. See oleks aga meile liiga riskantne,? põhjendas Saava.

Ta lisas, et Hansa Capital nõuab 100% liikmete nõusolekut laenu võtmiseks juhul, kui maja renoveerimine ületab hädavajaliku remondi piiri. ?Näiteks kui soovitakse ehitada iluaeda või lisakorrust, ei ole see enam hädavajalik remont, mistõttu võib laenule nõusoleku mitteandnud korteriühistu liige laenamise otstarbekuse vaidlustada,? ütles Saava.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing