EL hakkab kontrollima ?jutukate? börsirubriike

07. veebruar 2001, 11:34

EL plaanib tõhustada kontrolli interneti jututubade üle, et takistada tahtlikku valeinformatsiooni levitamist ning aktsiakurssidega manipuleerimist, kirjutab Rootsi majandusleht Dagens Industri.

Vastava seaduse eelnõu on Brüsselis valmis ning esitatakse sel kevadel, ütles ajalehele OM Stockholmi börsi juhatuse esimees Bengt Rydén, kes konsulteerib Euroopa Komisjoni ühtsete reeglite väljatöötamisel aktsiatega kauplemiseks ELi territooriumil. Valmimisel on eelnõud ka insaider-tehingute ning aktsiakursside manipuleerimise tõkestamiseks.

?Tähelepanu pööratakse uue tehnoloogia võimalustele ning vajadusele kontrollida nn jututubades levitatavat infot,? ütles Rydén. ?Jututubades kirjutajad võibolla ei tea, et kahtluse tekkides on finantsjärelevalvel võimalus välja selgitada, millisest arvutist sõnum tuli,? ütles ta.

2000. aasta suvel võeti USAs kinni tudeng, kes saatis interneti kaudu võltsitud pressiteateid ühe IT firma kohta, et aktsiakursi manipuleerimisest raha teha. Ta jõudis teenida umbes 3,6 miljonit Eesti krooni.

Leht kirjutab, et Dagens Industri enese börsi-foorumil pole sugugi ebatavaline, et päevas tehakse kuni 10 000 uut sissekannet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing