Euroopa Investeerimispank rahastab projekte, mida riskikapital kardab

07. veebruar 2001, 15:28

Euroopa Investeerimispank (EIB), mis on üle 40 aasta rahastanud Euroopas maanteede ja sildade ehitust, on uue juhi Philippe Maystadti juhtimisel profiili muutnud ning hakanud riskikapitali andma enam ?immateriaalsetele?, Euroopa innovaatilist arengut edendavatele projektidele, kirjutab Financial Times.

ELi Lissaboni tippkohtumise järel, mis seadis eesmärgi muuta Euroopa aastaks 2010 maailma kõige dünaamilisema arenguga teadmisühiskonnaks, valmis pangal kiiresti ?Innovatsiooni initsiatiiv 2000?, mis eraldas kolme aasta peale 12?15 miljardit eurot investeeringuteks inimkapitali kvaliteeti, arendus- ja uurimistegevusse, info- ja sidevõrkudesse (sealhulgas üle-Euroopaline lairiba võrk); innovaatiliste ideede levitamisse ja väikeettevõtluse toetamisse.

EIB filiaalist Euroopa investeerimisfond (EIF) on aga saanud aktiivne riskikapitali fond, mis on investeerinud isegi sellistesse projektidesse, kuhu erasektori riskikapitalistid minna pole julgenud. Nii näiteks hoidis turg 1999. aastal eemale biotehnoloogia sektorist. Fondi laenuportfell on praegu 1,5 miljardit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing