Narvas politsei võimalik sekkumine poliitikasse

07. veebruar 2001, 17:39

Nädal tagasi võimalike majanduskuritegude tõttu vahistatud Narva volikogu liige Fjodor Ovsjannikov peab politsei tegevust tema vastu poliitiliseks rünnakuks.

Nädal tagasi 1. veebruaril astus Narva volikogu istungi ajal saali Narva politseiprefektuuri inspektor ja teatas kõigi kohalolnute kuuldes, et volikogu liikme Fjodor Ovsjannikovi firma AS Junona vastu on algatatud uurimine ning palus ärimeest endaga koheselt ülekuulamisele minna.

Päev varem ja samal päeval toimusid läbiotsimised nii Junona valuutapunktides kui ka õmblustöökojas, kuigi läbiotsimisorderil seisab vene keelest tõlgituna ?valuuta ostu-müügi korra rikkumises AS Junona Narva valuutapunktides pikema aja jooksul?. Valuutapunktides ja õmblusvabrikus seisis töö 2-3 tundi ning kaasa võeti ka kõik raamatupidamise dokumendid.

Narva prefektuuri kriminaalosakonna ülemkomissar Aleksander Taraskin põhjendab uurimist puudustega valuutapunktide töös. ?Kontrolliti ja kõik,? ütles Taraskin. Tema sõnul tagastab politsei raamatupidamisdokumendid peale uurimise lõppu.

Isamaaliidu liige Fjodor Ovsjannikov ise kahtlustab provokatsiooni ning peab seda seotuks enda tegevusega linnavolikogus, kus ta ei toeta politseile täiendavate rahade eraldamist linna korrakaitsefondi. Kui eelmisel aastal sai Narva politsei linna korrakaitsefondi kaudu 2,7 miljonit krooni, siis sel aastal taotletakse 5 miljonit krooni enam ehk 7,7 miljonit krooni.

Ärevused Narvas said alguse jaanuari lõpus, kui 26. jaanuaril külastas Narvat peaminister Mart Laar. Peale seda kohtus Narva linnapea ja abilinnapeaga kinnitamata andmetel Keskerakonna liider Edgar Savisaar.

Täna esitas Ovsjannikov kaebuse Narva politseiprefektuuri tegevuse peale siseministeeriumile, kust see homme liigub politsei sisekontrolli.

Anonüümse allika andmetel on Narva politseiprefekt pannud välja preemia politseinikule, kes suudab tõestada Ovsjannikovi süüd.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing