Kindlustusseltsid: me ei peta kliente

07. veebruar 2001, 16:43

Vaatamata tõsiasjale, et kindlustusseltside garanteeritud intress on esimestel kogumisaastatel lubatust väiksem ning jääb alla pangahoiuse tulususele, väidavad kindlustusandjad, et ei peta kliente.

?Kapitalikogumiskindlustus sisaldab kindlustuskaitseid surma- ja õnnetusjuhtumiteks. Pangahoiusel neid ei ole ja seepärast ei tohi võrrelda erinevaid tooteid,? ütles Hansapanga Kindlustuse juht Priit Potisepp. Ta rõhutas, et kogumiskindlustuses on reserv, millelt arvestatakse intresse, tükk aega väiksem kui sissemaksete summa. Põhjuseks on algsed suured lepingu sõlmimiskulud.

Esimestel aastatel on garanteeritud intress tegelikust väiksem seepärast, et garanteeritud intressi makstakse mitte sissemaksete pealt, vaid sissemaksete selle osa pealt, mis jääb järele pärast kindlustusseltside kulude mahaarvamist.

Kindlustusinspektsiooni aktuaari ehk kindlustusmatemaatiku Anne Pirni sõnul see aga 100-protsendiliselt paika ei pea. ?Kui inimene valib aastased maksed, siis ta maksab iga kord ühesuuruse summa, aga kulud ei ole igal aastal ühesuurused. Puhtalt nii ei saa öelda, et kulud on maha arvestatud ja siis on hakatud arvestama intressi,? rääkis Pirn. Tema sõnul arvestatakse intress keeruliste matemaatiliste valemite järgi ning kulusid ei saa seltsid suureks ajada, kuna kindlustusinspektsioon kontrollib neid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing