Hansapank ja Arco Vara asutasid e-hindamisakti

Inno Tähismaa 07. veebruar 2001, 12:42

Kinnisvara ost ja müük kiireneb ja lihtsustub, kuna Arco Vara Tallinna büroo saadab tänasest laenu tagatiseks oleva kinnisvara hindamisakti Hansapangale kliendi soovil elektroonilisel kujul.

Hansapanga eralaenuosakonna tootehalduri Kersti Arro sõnul kiirendab ja lihtsustab elektroonilise hindamisakti kasutuselevõtmine kliendi jaoks laenu saamist. ?Kinnisvarahindaja saadab nüüd akti elektrooniliselt otse panka ja pank saab hakata kiiremini laenutaotlust läbi vaatama,? selgitas Arro.

Arco Vara Tallinna büroo hindamisgrupi juhi Tõnu Lutsu sõnul saab laenu taotleja oma hindamissoovi edastada juba laenuhaldurile, kes võtab ühendust Arco Vara hindajaga. Hindamisakti valmimisel saadetakse see elektroonilisel kujul laenuhaldurile. Kliendil pole vaja enam ise kinnisvarafirmasse hindamisakti järele minna, vaid ta saab oma eksemplari paberkujul aktist kätte pangast laenulepingu sõlmimisel.

Hansapanka elektroonilisel kujul edastatavatele hindamisaktidele kehtib 10-protsendiline hinnasoodustus.

Arro sõnul on Hansapangal kavas hakata elektroonilist hindamisakti lähinädalatel kasutama ka koostöös teiste kinnisvarahindajatega. Samuti võtab elektroonilise hindamisakti kasutusele Hansa Liising Eesti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing