09. veebruar 2001, 00:00

Financial Times: Euroopa Komisjoni (EK) majandusvolinik Pedro Solbes tegi ettepaneku, et 12 eurotsooni kuuluvat riiki hakkaksid tihedamalt koordineerima oma majanduspoliitikat, kuna 1999. a jaanuaris alanud üleminek ühisrahale suurendab nende majandustevahelist sõltuvust. Eurotsooni majanduspoliitika koordineerimine on muutunud aktuaalseks eriti viimasel ajal, kui kõigepealt tegi EK soovituse Iirimaal oma eelarvepoliitikat muuta ning seejärel esinesid Soome ja Hispaania rahandusminister ettepanekuga tihendada eurotsooni riikide eelarvepoliitikat.

Eurotsooni koostöö süvendamine on poliitiliselt tundlik teema, kuna eurotsooni mittekuuluvad Rootsi, Taani ja Suurbritannia kardavad oma mõju vähenemise pärast ja tuumikriikide otsusetegemisest kõrvalejäämist.

Solbesi üks ettepanekuid on luua ELi mõjuka majandus- ja rahanduskomitee juurde töörühm, mis aitaks eurotsooni riikide rahandusministrite eraldi kohtumisi ette valmistada. Suurbritannia on selle vastu, väites, et ELi majanduspoliitika kujundamine peab jääma endiselt 15 liikmesriigi rahandus- ja majandusministrite pädevusse.

Financial Times: Venemaa tahab lõpule viia 1980. aastatest peale ehitamisel olevad viis tuumareaktorit ja lisada neile järgmise 20 aasta jooksul veel kakskümmend viis uut tuumareaktorit. Riigil on suur energiapuudus, teatas Venemaa aatomienergeetika ministri asetäitja Bulat Nigmatulin. Söe- ja gaasivarude kiire kahanemine ja Lääne-Venemaa elektritarbe kiire kasv ei jäta riigile muud väljapääsu. Venemaal on kasutusel praegu 29 tuumareaktorit, mis annavad 12% elektrienergiast.

Lääne eksperdid kahtlevad, kas Venemaa suudab rahastada 25 reaktori ehitamist. Venemaa loodab raha teenida kuue VVER 1000 tüüpi reaktori ehitamisega naaberriikidesse Iraani, Indiasse ja Hiinasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing