Riigikogu muutis kalapüügiseadust

08. veebruar 2001, 14:06

Riigikogu võttis 64 poolt- ning 1 vastuhäälega vastu Eesti Reformierakonna fraktsiooni algatatud kalapüügiseaduse muutmise seaduse (598 SE).

Seaduse järgi annab piiratud kalapüügi luba õiguse kalapüügiks piiratud kalapüügi vahenditega mereranna piiresse ulatuva kinnistu füüsilisest isikust omanikule ja merega piirneva kohaliku omavalitsuse poolt piiritletud ala alalisele elanikule kinnistu asukoha või alalise elaniku elukoha maakonnaga piirneval mereakvatooriumi osal kuni 20 meetri samasügavusjooneni.

Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve puhul annab piiratud kalapüügi luba õiguse kalapüügiks ranna piiresse ulatuva kinnistu füüsilisest isikust omanikule ja kohaliku omavalitsuse poolt piiritletud ala alalisele elanikule kinnistu asukoha või alalise elaniku elukoha maakonnaga piirneval järveakvatooriumi osal kuni ühe kilomeetri laiusel veealal ning Võrtsjärve puhul ranna, järve või paisjärve kalda piiresse ulatuva kinnistu füüsilisest isikust omanikule järvel või paisjärvel, mille ranna või kalda piiresse kinnistu ulatub.

Vooluveekogu kalda piiresse ulatuva kinnistu füüsilisest isikust omanikul on luba kalastada kinnistuga piirnevale või kinnistu piiresse jääval vooluveekogu osal.

Seadus täpsustab ka kutselise kalapüügi õigused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing