Analüütik: Amazon.com'il teisel poolaastal ees makseraskused

08. veebruar 2001, 10:02

Investeerimispanga Lehman Brothers mõjukas analüütik Ravi Suria publitseeris teisipäeval raporti, kus ta hoiatab, et internetikaubamaja Amazon.com"i (AMZN) netokäibekapital võib teisel poolaastal muutuda negatiivseks, kirjutab ajaleht New York Times.

Ravi Suria hinnangul kasvavad kompanii lühiajalised kohustused likviidsetest varadest kiiremini. Juhul kui ettevõttel ei õnnestu investoritelt saada lisaraha või pankadest laenu, võib analüütiku arvates kompanii netokäibekapital muutuda kolmandas kvartalis negatiivseks ja seda just ajal kui jõulumüük hakkab võtma esimesi tuure.

Amazoni pressiesindaja Bill Curry väitel on ettevõtte finantsiline olukord tugev ning Suria järeldused on rumalad. Curry sõnul soovib analüütik olla kompanii suhtes kriitiline ning on oma analüüsi aluseks võtnud valed eeldused.

Suria analüüsi kohaselt lõpetas Amazon eelmise aasta 365 miljoni dollari suuruse netokäibekapitaliga. Selle aasta kolmandas kvartalis ulatub netokäibekapitali defitsiit tema arvutuste kohaselt 21,4 miljoni ja neljandas kvartalis 38,3 miljoni dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing