Eluasemelaenu saab nüüd soodsama intressiga

08. veebruar 2001, 08:27

Klientide võitmiseks langetas Sampo pank veebruari alguses eluasemelaenu intressi. Teisipäeval alandasid korteri või maja ostmise laenu intressi ka Hansapank ja Krediidipank, kirjutab SL Õhtuleht.

Sampo pank pakub nüüd eluasemelaenu aastaintressiga 8,6 protsenti, millele sõltuvalt kliendist, laenu suurusest ja tagatisest lisandub kuni 2protsendiline riskimarginaal.

?Tänane majanduskeskkond võimaldab meil sellise intressiga laenu anda,? kinnitab Sampo jae- ja personalipangandusdivisjoni kliendisuhete osakonna juhataja Arvi Lipp. ?Kindlasti on üks eesmärk aga ka turuosa suurendamine.? Lipu sõnul on intress eluasemelaenu puhul kliendi jaoks otsustav tegur.

Praegu on Sampo andnud pankade poolt väljastatud eluasemelaenudest 5,3 protsenti. Kui suurt turuosa Sampo püüab ja kas laenuvõtja võib oodata veelgi soodsamaid laenutingimusi, Lipp ei ütle. ?10 protsendi suurusest turuosast me täna veel ei unista.?

Sampo sammule vastas Hansapank kolmapäeval kodulaenu intressimäära alandamisega 0,25 protsendipunkti võrra. Kodulaenu uus baasintress on 6 kuu Euribor pluss 4 protsenti. Hansapanga personaalpanganduse kliendid saavad nüüd korteri või maja soetamiseks laenu 8,6protsendilise intressiga. Keskmine intress peaks jääma aga 10 protsendi ligi või natuke alla selle.

Krediidipank langetas eluasemelaenu intressi samuti teisipäeval. Intress on fikseeritud 13 protsendile ning laenuperioodi jooksul see ei muutu. ?Loomulikult oleme uutest klientidest huvitatud,? ütleb Krediidipanga laenuspetsialist Martin Künnapu.

Laenu saamiseks ei pea tingimata olema Krediidipanga klient. Enamik laenuvõtjaid ongi uued kliendid. Künnapu peab 13protsendilist intressi konkurentsivõimeliseks. ?Meie intress on küll kõrgem, aga kliendipuudust pole. Hansapanga baasintress on 8,6 protsenti, kuid sellele lisandub riskipreemia. Oluline on ikkagi intress, millega laenuvõtja pangalt raha saab.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing