Ametnik hoiab kinni kihnlaste laevatoetust

08. veebruar 2001, 08:38

Pärnu maavalitsus hoiab Kihnu vahet sõitmiseks saadud riigitoetust enda käes kinni, kirjutab Maaleht.

Kihnust mandrile saab peamiselt parvlaeva või lennukiga. Kuna laev toob samal õhtul ka saarele tagasi, lennuk aga mitte, eelistab kihnlane esimest. Mõlema liini püsimiseks saab Pärnu maavalitsus riigilt toetust: eelmisel aastal 2,6 mln krooni, tänavu 2,8 mln.

Maavalitsus on raha kätte saanud, aga parvlaev Jõnn, mida juhib kapten Johannes Leas, sõitis veel 2. veebruaril ilma lepinguta.
?Meil on maavalitsusega olnud küll suusõnaline lepe, et saame raha, kuid alla pole ühtki ametlikku paberit kirjutatud,? muretses Leas, kes on ka vallavolikogu esimees.

Pärnu maavalitsuse majandusosakonna juhataja Raivo Kukk väitis üleeile, et riigi toetus ühenduse pidamiseks väikesaare ja mandri vahel on jagamata, kuna Leas pole esitanud selleks oma ettepanekuid.

?See on puru silma ajamine,? ägestus Leas. ?Olen maavanemale saatnud kaks kirja: ühe läinud oktoobris, teise selle aasta 1. veebruaril.?

Kihnlased ise usuvad, et maavalitsus pressib neile laeva asemel lennukit peale sellepärast, et omal ajal tehti Pärnu lennuvälja rajamiseks suuri kulutusi. Nüüd pole aga sellel piisavalt rakendust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing