Eri Klas loobus presidendiks kandideerimast

08. veebruar 2001, 07:57

Seni kõige populaarsem mittepoliitikust presidendikandidaat, dirigent Eri Klas teatas eile, et ei soovi kandideerida Lennart Merist vabanevale ametikohale, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma ei näe endas ambitsiooni olla sellel kohal,? ütles Klas, keda seni polnud toetanud ükski poliitiline jõud. ?Mul pole marssalikepikest põues nagu põhjendas oma kandideerimissoovi Matti Päts, mul on dirigendikepp kotis.?

Klas ütles, et ta soovib ennast edaspidi teostada dirigendina, mitte riigi presidendina. ?Minu töö on selline, et kirjutan endale märkmikusse kontserte juba 2003. aastaks,? ütles Klas. ?Presidendiks kandideerides peaksin end homme töölt lahti võtma.?

?Ma ei leia, et minu omadused ? paljude keelte oskus, hea suhtlemine ? oleksid sellised, et täita seda ametikohta,? lisas Klas.

?Usun, et dirigendina jätkates on sellest Eesti rahvale palju rohkem kasu. Ma pole, ausalt öeldes, kunagi presidendiks tahtnud.?

Klasi pakkus avalikult üheks presidendikandidaadiks 1999. aasta kevadel Eesti Päevalehe kultuuritoimetuse tollane juhataja Rein Veidemann. Sellest ajast saadik on Klasi nimi seisnud kõigis presidendikandidaatide kohta tehtud arvamusuuringutes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing