Keskkonnaministeeriumis müüdi 166 krevetimüügipäeva

08. veebruar 2001, 12:57

Täna toimus Keskkonnaministeeriumi suures saalis Loode-Atlandi Kalandusorganisatsiooni (NAFO) reguleerimise alla jääva veeala püügipiirkondade 3M ja 3L krevetipüügivõimaluste enampakkumine.

Enampakkumisel osales 4 Eesti kaugpüügifirmat (AS Permare, AS DAGOmar, AS Reyktal ja OÜ Pro-Traal), mis osalesid krevetipüügil NAFO püügipiirkonnas ka möödunud aastal.

NAFO tsooni 3M püügivõimalustena müüdi enampakkumisel kokku 166 krevetipüügipäeva kasutamise õigus, mis oli jaotatud 11 enampakkumise objektiks. Neist 10 objekti olid suurusega 15 krevetipüügipäeva ja 1 objekt suurusega 16 krevetipüügipäeva.

NAFO tsooni 3L püügivõimalustena müüdi 6,7 tonni krevetipüügiõigus, mis oli jaotatud 2 enampakkumise objektiks, millest üks oli suurusega 3 tonni krevetipüügiõigus ja teine suurusega 3,7 tonni krevetipüügiõigus.

Enampakkumisel omandasid kaugpüügifirmad neile kolme eelneva aasta püügitulemuste järgi arvutatud püügivõimalustele lisaks AS Reyktal 75 krevetipüügipäeva kasutamise õiguse NAFO tsoonis 3M ja 6,7 tonni krevetipüügiõiguse NAFO tsoonis 3L, AS DAGOmar 61 krevetipüügipäeva kasutamise õiguse NAFO tsoonis 3M ja AS Permare 30 krevetipüügipäeva kasutamise õiguse NAFO tsoonis 3M. OÜ Pro-Traal täiendavaid püügivõimalusi ei ostnud.

Keskkonnaministeeriumi kalanduse osakond korraldab järgmisena Euroopa Liidu vetes tursapüügivõimaluste enampakkumise 22. veebruaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing