Eesti esimene Aasta Auto on Peugeot 206

Tõnu Tramm 08. veebruar 2001, 20:52

Täna õhtul kuulutas ajakiri Tehnikamaailm Tallinna Lillepaviljonis välja Eesti Aasta Auto 2001, milleks osutus väikeauto Peugeot 206. Lisaks pärjati Aasta Autosid seitsmes erinevas kategoorias.

Aasta Auto valimistel hääletas Peugeot 206 poolt iga kümnes hääletuses osalenud inimene, väikeautode klassis koguni 45,6% osalenutest. 'Esimene aasta auto valik näitab, et ka meie autosõprade silmaring on hulga euroopalikum kui veel mõne aasta eest. Bensiin on kallis ja eelistama hakatakse üha enam väikeseid ja ökonoomseid sõidukeid,' nentis valimise korraldaja, ajakirja Tehnikamaailm peatoimetaja Vello Kala.

Aasta Auto hääletamisel saavutas teise koha Volkswagen Golf, esiviisikusse mahtusid veel Volvo S60, BMW X5 ja Ford Focus.

Lisaks kuulutati välja aasta autod seitsmes erinevas klassis. Väikeautode seas oli konkurentsitu liider Peugeot 206, väike-keskautode seas kuulus esikoht Ford Focusele. Keskautode seas läks esikoht ülekaalukalt Volvo S60, suurtest keskautodest BMW 5-seeriale, luksusautode seas tuli parimaks Mercedes Benz S-klass ja maastikuautode seas BMW X5. Mahtuniversaalide seas võistlesid Volkswagen Sharan ja Opel Zafira, kahe saksa auto duellis jäi lõpuks peale Sharan.

Aasta Auto 2001 valimistes saab lähemalt lugeda homse Äripäeva Auto rubriigist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing