Viirusepuhang sulgeb järjest maakonnakoole

08. veebruar 2001, 08:25

Enam kui tuhande õpilasega Rakvere reaalgümnaasium, mitmed koolid Valgamaal ja mujalgi Eestis on uksed kinni löönud, sest hingamisteede viirusnakkuse puhangu tõttu lebavad paljud õpilased haigevoodis, kirjutab Postimees.

Rakvere suurim kool, linna reaalgümnaasium andis oma õpilastele loa jääda kaheks päevaks koju, sest puudujaid on liiga palju. Õppealajuhataja Liivi Baueri andmetel loeti eile kooli 1200 õpilase kohta kokku nelisada haiget.

Eile selgus, et paragripp ei mölla enam üksi Rakvere koolilaste seas, vaid on hakanud voodisse sundima maakoolidegi lapsi.

Laekvere põhikooli õppealajuhataja Merle Riispapp teatas, et ka sealne kool pidas õigemaks õpilased kolmeks päevaks koju jätta, et mitte kõik ei nakatuks viirushaigusse. Teisipäeval oli kooli saja kolmekümnest õpilasest algklasside kohta tundides vaid 21 ja vanemates klassides 28 last.

Eilsest ei saa ka pool tuhat Valga põhikooli õpilast minna kooli, sest liiga suur gripihaigete hulk muutis õppetöö linna suurimas põhikoolis mõttetuks.

?Otsustasime sellise sammu ette võtta, sest üle poole Valga põhikooli õpilastest puudus ning pole mõtet õpetada tühje klasse,? põhjendas Valga linnavalitsuse otsust kool ajutiselt sulgeda abilinnapea Ivar Unt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing