Maksuamet võib jätta pensionikindlustajate tulumaksu tagastamata

09. veebruar 2001, 12:01

Seadusesätete erineva tõlgendamise tõttu võivad tuhanded tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse sõlminud inimesed jääda ilma tulumaksu tagastusest.

Kuna enamik sellistest lepingutest sisaldab surmariskikindlustust, siis leiab maksuamet, et kõigi tasutud maksete pealt ei saa tulumaksu tagastada.

Tallinna füüsiliste isikute maksuameti infotelefonil kinnitati, et tulumaksu saab tagasi vaid puhtalt pensionikindlustuselt. Tuludeklaratsiooni esitades peab inimene panema kirja selle summa, mis on läinud puhtalt pensioni kogumiseks ja millest on lahutatud surmariskikaitseks kuluv osa.

Kindlustusseltsid aga ei ole lahutanud makseid sel moel osadeks. Maksuamet soovitab inimestel maksetest ise surmariskikaitse lahutada või läkitada koos tuludeklaratsiooniga kindlustuspoliis, et maksuametnikud seda siis teeksid.

See aga välistab tulu deklareerimise internetis, kuna sedamoodi ei saa ju poliisi lisada. Lisaks sellele ei ole poliisi järgi võimalikki arvutada, kui palju igakuisest maksest on läinud surmariski kindlustamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing