Kaks suusavõistluste hiigelekraani on jõudnud Eestisse

09. veebruar 2001, 08:36

Ennast Otepää suusaetapi hiigelekraani Eestisse toojana reklaaminud Carl Danhammer läks sama ekraani ka Tallinnas näidata lubamisega alt. Otepääle sõitis hoopis teine hiigelekraan ja mitte Soomest, vaid Rootsist, kirjutab SL Õhtuleht.

Suusatamise Otepää MK-etapi peakorraldaja Allar Arukuusk ei võtnud tõsiselt teadet, et skandaalne ärimees Carl Danhammer kavatseb Soomest Pro-Tuotanto Oylt Otepääle tellitud hiigelekraani päev enne suusavõistlust ka Tallinnas Raekoja platsil linnarahvale näidata.

?Meil oli kokkulepe, et ekraan peab olema Otepääl üleval 9. ja 10. veebruaril,? selgitab Arukuusk ja lisab, et nii vastutusrikkale võistlusele eelneval päeval katsetatakse nii ajamõõtmissüsteeme kui hiigelekraani. Oleks mõeldamatu, et vahetult enne maailma karikavõistluste etapi algust selgub, et mingi pistik ei sobi, ja umbes 300 000 krooni eest renditav hiigelekraan jääb pimedaks.

?Kui läks lepingute sõlmimiseks ja selgus, et ekraan tahetakse üles panna vaid üheks päevaks, polnud me enam sellega nõus ja lepingut ei tehtud,? ütleb võistluste peakorraldaja.

Sama suur ekraan telliti Rootsi firmalt Screen Act. Eile õhtuks jõudis see Baltic Kristinaga Paldiskisse ja täna pannakse hiigelekraan Otepää staadionil üles.

Tallinna linnavalitsuse avalike suhete direktor Kaido Padar kinnitas eile, et hiigelekraani näitamise luba on jõus. ?Korraldaja on ekraani omanik Pro-Tuotanto Oy ja nende esindaja Carl Danhammer,? luges ta Tallinna Kesklinna vanema Siim-Valmar Kiisleri allkirjaga paberilt, mis lubab täna kella 11.30 - 15.30 Raekoja platsil rahvale imeekraani näidata.

Carl Danhammeri sõnul kavatseb Pro Tuotanto Oy omanik Hannu Aromaa suusavõistluse korraldajad kohtusse kaevata, sest tal olevat nendega leping, mis räägib vaid ühest Otepää-päevast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing