Tartu politsei kolib kesksuvel vanasse polikliinikusse

09. veebruar 2001, 08:24

Ligi viiendik Tartu prefektuuri politseinikest kolib juuni lõpuks raeplatsi, sest politsei loodab juba lähiajal allkirjastada osaühinguga Fantico endise maapolikliiniku maja rendilepingu, kirjutab Tartu Postimees.

Praegu Kompanii 10 ja Gildi 12 lagunenud majades töötavad ligi 60 kriminaalpreventsiooni- ja noorsootalituse politseinikku alustavad kava kohaselt kolimist juuni alguses. Selleks ajaks peaks OÜ Fantico lõpetama Raekoja plats 9 maja ligi kümme miljonit krooni maksva remondi.

OÜ Fantico juhataja Mart Avarmaa kinnitas, et läbirääkimised politseiga rendilepingu üksikasjade üle on lõpusirgel ning veebruari jooksul peaks leping saama nii tema kui siseministeeriumi esindaja allkirja.

?Praegu käib arutelu mõnede rendilepingu tingimuste ja politseinike tööruumide paigutuse üle,? lausus Avarmaa. ?Põhimõttelised asjad on selgeks räägitud. Projekteerimine juba käib ja enne veebruari lõppu peaks algama ka ehitus.?

Avarmaa ei soostunud nimetama Fantico küsitavat rendimäära, kuid tõdes, et see on alla 100 krooni ruutmeetri eest. Politsei käsutusse läheb kümneks aastaks ligi 900 ruutmeetrit kasulikku pinda. Fanticole makstav tõenäoline aastane rendisumma küünib seega 900 000 kroonini.

?Kujunenud rent on tunduvalt alla Raekoja platsi taseme,? nentis Avarmaa. ?Kuid arvestades, et politsei on pikaajaline ja stabiilne rentnik, tuleb sellega leppida.?

Vanad majad Kompanii ja Gildi tänavas paneb siseministeerium müüki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing