Ametiühingud peatasid vedurimeeste koondamise

09. veebruar 2001, 08:21

Vedurimeeste ametiühing peatas eile kaheks kuuks 80 Edelaraudtee Tartu, Narva ja Kagu-Eesti liinidel sõitva rongijuhi ja abi koondamise, sellise õiguse annab neile töölepinguseadus, kirjutab Postimees.

Vastavalt töölepinguseadusele on ametiühingul õigus rohkem kui 20 töötaja koondamisel anda sellele oma hinnang ning see vajaduse korral ajutiselt peatada.

?Praeguses olukorras ei näinud me muud võimalust, kui selline radikaalne samm astuda,? lausus vedurimeeste ametiühingu esimees Tõnu Väät. ?Põhimõtteliselt tähendab see seda, et kui varem pidi meeste viimane tööpäev olema märtsi lõpus, siis nüüd lükkub see edasi mai lõppu.?

Väädi sõnul astuvad ametiühingud mingi mõistliku lahenduse leidmiseks läbirääkimistesse riikliku lepitajaga ning see kaks kuud ongi hingetõmbeajaks. ?Liiatigi võib selle aja jooksul tulla riigikogust otsus, et reisirongiliiklus nendel liinidel ikkagi jätkub,? märkis Väät.

Kui läbirääkimised aga tulemust ei anna, kavandavad ametiühingud streiki, mis võib kesta kauem kui üks päev. ?Näha oli, et tunniajane hoiatusstreik tulemust ei andnud, mistõttu ei ole võimatu, et me jätame rongid mõistliku otsuseni seisma,? märkis Väät.

Edelaraudtee juhi Henn Ruubeli sõnul tuli ametiühingute selline otsus talle üllatusena, sest kolmapäeval aset leidnud kohtumisel sellisest võimalusest juttu ei olnud. ?Loomulikult see meile ei meeldi, sest see toob juurde lisakulutusi, millega me pole arvestanud,? märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing