Rootslased kinnitavad Rail Estonia müügipakkumist

09. veebruar 2001, 17:08

Rootsi riigile kuuluva Green Cargo International AB peadirektor Sunit Ray kinnitas Rail Estonia aktsiate müügipakkumist 250 miljoni krooni eest. ?Detsembri lõpus sain telefonikõne mehelt, kes tutvustas ennast Taanis registreeritud Rail Estonia esindajana,? ütles Ray. ?Ta pakkus 250 miljoni Eesti krooni eest müüa oma firmat, millel on Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate erastamise eesõigus.?

Ray sõnul ta keeldus, sest Green Cargo International osaleb Raudtee Erastamise Rahva ASi pakkumises. Pakkuja kõneles Ray kinnitusel inglise keelt aktsendivabalt, mistõttu polnud ta tõenäoliselt eestlane. Ray ütles, et ta ei mäleta pakkuja nime.

Rail Estonia esindajad on seni lükanud ümber väited oma firma aktsiate müümise katsetest erastamiskonkursi kaotajatele. ?Need väited pole tõsiselt võetead sest taoliseks pakkumiseks pole loogilst põhjenust,? lausus Helenius.

Eile teatas Baltic Rail Service juhatuse liige Jüri Käo, et Rail Estonia esindajad on pakkunud müüa oma Taanis registreeritud ettevõtet 200 miljoni krooni eest. ?See ei olnud hea pakkumine, me ei saa seda vastu võtta?, ütles Käo. ?Lisaks sellele, et see on pretsedenditult ebaeetiline ja hullumeelne.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing