Äripäev: Laar astugu tagasi, kui valetas!

09. veebruar 2001, 13:11

Peaminister Mart Laari väidetav märkilaskmine Edgar Savisaare näopildi pihta on tõsine intsident. Sedavõrd tõsine, et asjast ei saa niisama üle libiseda kui poisikeste paugutamisest liivakarjäärides. Teisest küljest ei luba asja tõsidus mitte kellelegi meist võtta ennatlikku kohtumõistja rolli, kirjutab Äripäev esmaspäeval ilmuvas juhtkirjas.

Järgneb lühike kokkuvõte juhtkirjast:

Kui Mart Laar tegelikult siiski laskis Edgar Savisaare pildi pihta märki või vaatas laskmist pealt, siis tuleb tal valetamise pärast ise ametist lahkuda. Valetamine on raskendav asjaolu ja niiviisi paneb ta löögi alla terve valitsuskoalitsiooni.

Intuitiivselt tundub, et midagi seal kaitseväes Meegomäel aset leidis. Päris mitte millestki pole suurimalgi kombinaatoril võimalik kinni hakata.
Samas tekib küsimus, miks tuli asi avalikuks pea kaks aastat hiljem. Kui Savisaar oleks püha viha täis olnud, ja õigusega, oleks ta korralageduse kaitseväes avalikustanud jalamaid. Kaks aastat marinaadi all hoidmist ei tee asja iseenesest olematuks, kuid annab juurde tugeva poliitilise kombinaatorluse maitse. Seetõttu väheneb ka piltitulistamise loo usaldusväärsus.

Valitsuskoalitsioon on täbaras seisus: kolmikliidu päästaks Mart Laari kiire tagasiastumine, sõltumata tema süü ulatusest. Kas ja kuidas ikkagi sundida eneseohverduseks Isamaaliidu esimeest ennast?

Ehk oligi tegemist üksnes arulageda oma lõbuks paugutamisega, aga mitte poliitilise vastase pildi tulistamisega. Tuki kättesaamine ajab osal meestest pea segi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing