Liiga soodne laenamine suurendab võlgnike arvu

09. veebruar 2001, 08:04

Soodsad laenud ning järelmaksuvõimalused ähvardavad suurendada lähema poole aasta jooksul eraisikutest laenuvõlglaste hulka, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kaupluse esindaja sõnul käib poes iga päev hulk kliente, kes soetavad endale vajalikku kodutehnikat Ego järelmaksukaardiga. Samas ei soovinud ta öelda, kui suur osa klientidest sooritab oma ostud järelmaksuga.

Hansapanga eralaenuosakonna tootehalduri Kersti Arro sõnul võib soodsate laenude väljastamisega tekkida olukord, kus erakliendid hindavad oma võimalusi tagasimaksmise juures üle ning võivad seetõttu tagasimaksmisega raskustesse sattuda. ?Pangad teevad siiski piisavalt eeltööd, et sellist olukorda vältida,? sõnas Arro.

Laenu või järelmaksu taotlejad peaksid arvestama sellega, et tagasimakse ei ületaks kolmandikku nende netosissetulekust.

Emori poolt möödunud aastal avaldatud finantsmonitooringu kohaselt on inimeste seas eelistatumad krediiditooted, mida soovitakse järgneva 12 kuu jooksul võtta liising ja järelmaks.58 protsenti küsitletuist soovib 2001. aasta jooksul võtta krediiti kuni10 000 krooni.

Julianuse Inkasso tegevdirektor Jaanus Laidvee ütles, et pankade ja liisingfirmade poolt pakutavad järelmaksutingimused ja laenud on tehtud eratarbijaile viimasel ajal äärmiselt lihtsaks, mis võib oluliselt suurendada võlgnike hulka.

Tema sõnul on esimesed probleemid eratarbijaist võlgnikega juba tekkinud. ?Probleem pole veel ülepea kasvanud ja loodetavasti ei kasva ka, kuid siit-sealt on kuulda olnud, et viimasel ajal on tekkinud rohkem eraisikutest maksuvõlglasi,? sõnas Laidvee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing