Parimad majataastajad on soomlased

09. veebruar 2001, 08:23

Tallinn premeerib 10 000 krooniga kahte soomlasest majaomanikku, kellest üks taastas vanalinnas Pikal tänaval asuva keskaegse kivimaja ja teine Aasa tänaval paikneva puitelamu, kirjutab Postimees.

?Renoveerisime maja täielikult nii seest kui ka väljast, kokku kulus selleks ligi kümme miljonit krooni,? rääkis eestlanna Kadri Kroon (29), kelle abikaasa Arho Anttila (36) ostis Pikk tänav 47 asuva kivimaja 1998. aasta lõpus.

Üle aasta kestnud taastamistööd said valmis mullu sügisel, nüüdseks on kolmeaastast poega kasvatav pere maja seitsmest korterist viis uutele omanikele müünud ja maja on korteriomanike moodustatud ühistu omanduses. ?Hoovimaja alt leiti hulgaliselt keraamilisi esemeid ja hõbeasju,? rääkis Kroon maja taastamisest. ?Tehti kindlaks, et 12. sajandil oli seal olnud väärtasjade panipaik.?

Pikk tänav 47 majas elav perekond on linnalt ka varem taastamise eest tunnustust leidnud - kui nad lõpetasid paar aastat tagasi kõrval oleva Pikk tänav 45 maja. ?Nüüd oleme alustanud ka Lai tänav 37 maja korrastamist,? rääkis Kroon.

Tehnika ja Koidu tänava vahele jääva Aasa 3 asuva puitelamu omanikuks on soomlane Ossi Vallemaa, kelle taastatud hoone Villa Anton on kultuurmälestisena riikliku kaitse all 1997. aastast. Maja on ehitatud 1932. aastal ning esindab klassikalist puidust, kivist trepikoja ning mansardkorrusega Tallinna maja tüüpi. 10korterilise elamu trepikoja kuppelkatust kaunistab seal ka rajamise aegu olnud tuulelipp.

Täna preemiad üle andva Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta sõnul pole see juhuslik, et parimateks renoveeritud majade omanikeks on välismaalased.
?Välismaalased on sagedasti paremini aru saanud sellest lisaväärtusest, mida hoone õige renoveerimine majale annab,? lausus ta. ?Kohalikud on enam hõivatud sooja vee ja ilusate seinte saamisega.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing