Börsiülevaade: Täna jätkub kauplemine Telekomi tulemuste mõju all

09. veebruar 2001, 09:53

Eile oma eelmise aasta esialgsed majandustulemused avalikustanud Eesti Telekom avaldab oma tulemustega mõju ka tänasele börsipäevale ja hoiab enda käes aktiivsuse juhtotsasid.

Eesti Telekomi avaldatud eelmise aasta majandustulemused näitasid, et konkurents on sammub üha enam Eesti Telekomi kandadele lisaks mobiilsideturule ka fikseeritud telefonisideturul. Eelmise aasta viimase kvartali rentaablus jäi Eesti Telekomil erakorralist 85 mln kroonist tulu arvestamata märgatavalt alla prognoositule.

Eilse päeva peaosalise aktsia liikus päeva alguses 89 kroonini kuid hakkas sealtpeale päeva lõpuni aeglaselt kuid järjekindlalt alla tulema, lõpetades 86,25 kroonil ehk 0,86% üleeilsest madalamal.

Negatiivne päev ühe juhtaktsia osas muutis ka kogu turu eile valdavalt pessimistlikuks ning see vedas Äripäeva indeksit päevaga alla 1,82% 467,09 punktini.

Täna prognoosiks Eesti Telekomi aktsiale veel mõningast nõrgenemist, samas kui mõned suuremad ettevõtted, mis eile põhjendamatult negatiivse lainega kaasa läksid, peaks näitama juba tugevnemist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing