Postimees: Veel on vara nõuda Laari ametist lahkumist

10. veebruar 2001, 01:28

Arutelu selle üle, kas Isamaaliidu esimehest peaminister Mart Laar tulistas oma poliitilise rivaali, Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kujutist kandvat fotonäituse kutset või ei, meenutab praegu vana head karikakramängu. Stiilis «tulistas, ei tulistanud?» kauni lille kroonlehti katkudes võibki mõtteid vahetama jääda, sest asjaolud on siiani segased, kirjutab Postimees oma laupäeval ilmunud juhtkirjas.

Nii nagu on teada, et kaks aastat tagasi paugutas Mart Laar koos oma lähikondlastega (nende hulka kuulus siis ka veel Isamaaliidule Võrus hulga hääli toonud Robert Lepikson) Võrumaal Nursi baasis püssi, ka on teada see, et ühe märklaua peal oli Edgar Savisaare pildiga fotonäituse kutse. Kuid kas Savisaare pildi pihta põmmutas ka peaminister, on täna veel teadmata.

Seda ei tea ka Mart Laar ise. «Kas keegi seda (Savisaare pilti - toim.) ka tulistas või pihta sai, ei saa ma nüüd, peaaegu kaks aastat hiljem kinnitada,» kirjutab peaminister oma avalikkusele saadetud selgituses. Et peaministri mälu nõrk on, peab asjasse selgust tooma kaitseväe juhataja Tarmo Kõutsi juhitav juurdlus.

Kuigi opositsiooni ridadest kostab juba hääli, mis nõuavad peaministri tagasiastumist ja uuel nädalal on oodata ka opositsiooni umbusaldusavaldust, asub Postimees praegu seisukohale, et ära tuleks oodata kontradmiral Kõutsi juhitava juurdluse tulemused. Arvestades Laari vastu suunatud süüdistuste tõsidust, oleks ennatlik teha etteruttavaid järeldusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing