Ilmar Jõgi: peaministri vahetus pidurdaks metallivarguste vastu võitlemist

12. veebruar 2001, 12:43

Eesti Metalliekspordi juhatuse esimees Ilmar Jõgi sõnul pidurdaks peaministri vahetus metallituru korrastamiseks käivitunud protsessi, sest uus peaminister vajab oma traditsioonilist sadat päeva ja ettevalmistusaega.

'Kui nüüd uus mees pukki tuleb, siis igasugune ümber mängimine võtab see hoo maha,' kinnitas Jõgi. Need protsessid, mida on käivitanud eelmine peaminister, aeglustuvad ja pidurduvad, kuna uus mees vajab sisseelamiseks aega ja temalt ei oodata varasemate protsesside sama tempokat edasiviimist. 'Siis võiks metallivarguste võitlemises muutusi oodata alles Jaanipäeva aegu,' oletas Jõgi.

Peaminister Mart Laar on moodustanud metallivarguste vastu võitlemiseks erikomisjoni, et rakendusaktidega täiendada riigikogus vastu võetud vastava seaduseparanduse mõju. Homme kuulab kabinet ära eri ametkondade ettepankud, kuidas nad saavad metallivarguste vastu võidelda.

Jõgi lisas, et temal isiklikult on liiga vähe informatsiooni, et anda oma hinnangut, mis üldse on toimunud ja kes on süüdi. 'Ma ütleks, et mis lehtedes on, on tõesti ebapiisav,' märkis Jõgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing