Pildiskandaali isamaaliitlasest pealtnägija peab Lepiksoni valelikuks

12. veebruar 2001, 08:41

Üks väheseid tunnistajaid, kes viibis üle-eelmise aasta 13. mai õhtupoolikul Nursi baasis, kus ärimees Robert Lepiksoni süüdistuse kohaselt peaminister Mart Laar oma rivaali Edgar Savisaare fotot tulistas, on riigikogu liige Jüri Kaver. Ta kinnitab Võrumaa Teatajale antud intervjuus, et Lepikson kas valetab või on jätnud jutustatud loo poolikuks.

Kaver ei välista, et Savisaare foto või mingi muu Keskerakonna sümboolikat kandev paber kuskil rippus ja keegi selle pihta tulistas, kuid tema seda ei näinud.

?Harjutuste [märkilaskmise] vahel olid pausid ja võib-olla ta [Lepikson tõepoolest
riputas oma märklaua ette mingi paberi,? ütles Kaver. Relvade demonstreerimine ja tulistamine kestis tema meenutust mööda umbes kolm-neli tundi.

Õhkkond harjutuste ajal oli vaba ja mittetöine, tehti pause, mõned suitsetasid. Igaüks võis minna ja riputada oma märklaua ette Keskerakonna sümboolikaga paberi. ?Täiskasvanud inimesele ei ole vaja lapsehoidjat,? lausus Kaver.

Laari isiklikult tundev Kaver ütleb, et isegi kui Lepikson riputanuks ?tolle paberi?peaministri laskemärklaua juurde, olnuks Laaril poliitilist kogemust sellisest provokatsioonist hoiduda. Seepärast on Kaver veendunud, et Laar ei tulistanud, mida viimane on talle ka kinnitanud.

?Poleks julgenud uneski näha, et ühel ärimehel jätkub jultumust avalikult peaministrit lausvalega solvata,? ütles Kaver.

Kaver võtab isikliku solvanguna spekulatsioone, nagu oleks tema olnud loo lekitaja.
?See on üks räpane lugu, kus üks inimene teeb ebaeetilise teo ja üritab seda teiste
kraesse ajada.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing