Äripäev : Laari kohale Kallas või Ilves

12. veebruar 2001, 14:21

Äripäeva homse juhtkirja hinnangul on valitsuskoalitsiooni jaoks tulistamisskandaali kõige parem ja valutum lahendus Laari kiire ametist lahkumine. Uueks peaministrikandidaadiks peaks kolmikliit pakkuma Siim Kallase või Toomas Hendrik Ilvese.

Fakt, et peaminister Mart Laar on valetanud ja vassinud, kahandab kogu valitsuse usaldusväärsust. Opositsioon hakkab seda kindlasti ära kasutama ja üritab tulistamislugu hoida pikalt päevakorral.

Juba soovitakse luua riigikogus erikomisjoni, tulekul on kaitseväe juhataja Tarmo Kõutsi raport, raske on aimata president Lennart Meri reageeringut, räägitakse võimalikust kriminaalasja algatamisest Mart Laari suhtes. Viimane on vähetõenäoline, sest sellisel juhul seab Savisaar tule alla ka oma presidendikandidaadi Robert Lepiksoni, kes foto kaasa võttis.

?Peaminister ei tohi valetada, kuna see õõnestab ühiskonna moraali. Peaministril on võimatu nõuda kodanikelt ausat käitumist, kui ta ise selleks eeskuju ei anna,? ütles Mart Laar 1999. aasta märtsis Eesti Päevalehele. Äripäev ootab, et Mart Laar näitaks nüüd teistele poliitikutele eeskuju ja lahkuks ametist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing