Vastasrind ähvardab võimuliitu pildiskandaali erikomisjoniga

12. veebruar 2001, 08:10

Mart Laari väidetav tulistamine Edgar Savisaare pildi pihta muutub võimuliidule üha ebameeldivamaks, sest opositsioon valmistub moodustama nn pildiskandaali uurimiseks riigikogu erikomisjoni, kirjutab Postimees.

?Hakkame juba esmaspäeval parlamendi erikomisjoni loomist arutama, et ei saaks midagi kinni mätsida,? ütles opositsioonilise Rahvaliidu esimees Villu Reiljan.

Erikomisjon peaks selgeks tegema, kas peaminister Mart Laar koos saatjaskonnaga tulistas 13. mail 1999 Võrumaal laskeharjutuse ajal Savisaare pildi pihta, nagu räägib Võru eksmaavanem Robert Lepikson, või mitte.

Reiljanile ei piisa armeejuhi Tarmo Kõutsi alustatud teenistuslikust järelevalvest, sest kaitseväe peainspektor Einar Laigna uurib ainult, kas Laari laskeharjutus oli kooskõlas määrustike ja eeskirjadega. ?Keegi pole ju öelnud, et kaitsevägi uurib, kes mille pihta seal Võrumaa metsade vahel tulistas,? tõdes Reiljan.

?Kui omal ajal Edgar kas kuulas või nägi midagi, siis tehti erikomisjon,? meenutas ta Edgar Savisaare salalindistustest 1995. aasta sügisel puhkenud nn lindiskandaali järellainetust, kui Riigikogu erikomisjoni moodustas. ?Miks see nüüd tegemata jätta?? küsis Reiljan.

Postimehe andmetel konsulteerib Edgar Savisaar täna oma juristidega, kas esitada politseile või prokuratuurile avaldus pildiskandaali tõttu kriminaalmenetluse algatamiseks.

Riigikogu keskfraktsiooni nõunik Evelyn Sepp ütles, et otsus õiguskaitseorganite poole pöörduda langeb sel nädalal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing