Euroopa Liidus ei teata Laari pildiskandaalist midagi

12. veebruar 2001, 11:36

Eesti liitumisläbirääkimisi Euroopa Liiduga ei mõjuta Mart Laari pildiskandaal mingil moel ja hetkel ei ole keegi Brüsselis ka selle juhtumi vastu huvi tundnud.

'Tegemist on Eesti siseasjaga, mis meie tööd pole kuidagi mõjutama hakanud,' ütles Eesti esinduse pressiesindaja Ehtel Halliste täna hommikul. 'Meie jaoks on olulisim tegeleda Eesti liitumisläbirääkimistega .' Halliste sõnul ei saa ka mingit hinnangut anda selle sündmuste võimalikele järelkajadele Euroopa Liidus.

Täna hommikuni ei olnud pildiloost kirjutanud ükski Belgia ajaleht ega ole ka Brüsseli ametnikud Eesti Euroopa Liidu esindusest juhtumi kohta küsinud, lisas Halliste. Ta lisas, et kahtlemata jälgib Euroopa Komisjon kõikide kandidaatriikide sisepoliitilisi arenguid, kuid kogemustele vastavalt ei kiirustata kunagi seisukohtade võtmise ja hinnangu andmisega.

Liitumisläbirääkimisteks on välja töötatud tugev mehhanism ja neid
peetakse valitsuste tasandil ning ka peaministri tagasiastumise puhul
jätkub valitsuse tegevus, jätkas Halliste.

Peaminister Mart Laar käis Brüsselis viimati kuu aega tagasi jaanuari alguses ja kohtus Euroopa Komisjoni presidendi Romano Prodi ja laienemisvoliniku Günter Verheugeniga ning Euroopa maksumaksjate liit andis Mart Laarile üle oma aastaauhinna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing