Peaminister vahetub ainult presidendi sekkumisel

13. veebruar 2001, 11:42

Praegune peaminister Mart Laar kaotab oma koha vaid juhul, kui märklauaskandaali sekkub president, nentisid mitmed poliitikud täna Toompeal. Opositsioonil pole umbusalduse avaldamiseks piisavalt hääli, koalitsioon pole aga huvitatud Laari lahkumisest.

Valitsusliidu liidrid kardavad, et pärast Laari tagasi astumist ei suudeta enam praegust koalitsiooni koos hoida. Koalitsiooni vastandlikumad pooled Mõõdukad ja Reformierakond ei tahaks kumbki tegutseda teise poole peaministri all.

Presidendil pole sel nädalal aga kavas kohtumist peaministriga ega ka mingi selleteemalise avaldusega esinemist. Presidendi pressiesindaja Epp Alatalu kinnitas eile, et president ei kavatse hetkel sisepoliitikasse sekkuda.

President on tellinud kaitseväelt tulistamisintsidendi kohta aruande, mille laekumise kindlat tähtaega pole aga kindlaks määratud.

Mõnede koalitsioonipoliitikute väitel võib kokkuvõttes toimunust pigem kasugi olla, sest need, kes Savisaart ei sallinud, patsutavad Laarile mõttes õlale ja need, kes on Savisaare poolt, ei salli Laari niikuinii. Üldiselt on valitsusliit aga seisukohal, et kogu tekkinud skandaal vaibub nüüd vaikselt ära.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing