Uimastite üledoos tappis nädalavahetusel kolm meest

13. veebruar 2001, 08:22

Kui kogu möödunud aasta jooksul suri uimastite üleannustamise tagajärjel Eestis kümme inimest, siis eelmisel laupäeval tappis narkomürgitus Ida-Virumaal kaks noorukit ja ühe mehe, kirjutab Põhjarannik.

Laupäeval kella 18 paiku avastati Jõhvi võõrastemaja Nele numbritoast surnuna Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumi abiturient Vladimir (18) ning tema töötu sõber Oleg (17).

Ida-Viru politsei uurija Vassili Tjurin ütles, et väliseid vigastusi noorukitel polnud ning seetõttu on alust pidada surma põhjuseks uimastite liigtarbimist. Numbritoast leiti ka pulbritaolist ainet ja tablette.

Samal päeval suri Sillamäel Ranna tänava korteris üledoosi kätte Dzhemi (39), kelle laip leiti hommikul poole kümne paiku. Esialgsetel andmetel oli tema surma põhjuseks mürgiseima narkootikumi - heroiini - tarbimine.

Ida-Viru prefektuuri narkogrupi vaneminspektor Erik Uustal nentis, et üleannustamisest tingitud surmajuhtumid pole just igapäevased, ent aeg-ajalt neid siiski juhtub.

Kohtuarstliku ekspertiisi büroo peaspetsialisti Maarika Väli andmetel oli mullu kõige enam uimastite üledoseerimisi just Ida-Virumaal - kaheksa kümnest Eestis juhtunust.

?Kui lisada veel mürgitussurmad, mis saabusid kombineeritult alkoholi ja ravimitega, kujuneb see arv tunduvalt suuremaks,? lausus Väli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing