Postikulud pärsivad Eestis trükiste levikut

13. veebruar 2001, 08:14

Mullu augustis tõusnud postitasud takistavad mitmetel raamatukogudel eesti kirjanduse välismaale saatmist, mistõttu on pärsitud ka eesti kultuuri levik mujal Euroopas, kirjutab Postimees.

Tartu Ülikooli raamatukogu direktori Toomas Liivamägi sõnul on neile seni trükiste vahetamine olnud üheks põhiliseks kogude täiendamise viisiks, kuid piiratud eelarve ja kõrgete postikulude tõttu on nad sunnitud raamatute saatmist viimasel ajal piirama ning selle võrra vähem saadetakse trükiseid ka neile.

Eesti Rahvusraamatukogu kogude arenduse osakonna välis- ja vanema raamatu talituse juhi Ülle Talihärmi sõnul on kõrged postitasud ka nende tegevusele mõju avaldanud.

Panderollide kõrge hind takistab ka mitmete eraettevõtjate tööd, kes on spetsialiseerunud just trükiste vahendamisele. Kümme aastat trükiste vahendamisega tegelenud Laine Peebu sõnul peab tema oma tegevuse kõrgete hindade pärast nüüd lõpetama.

Peebu sõnul on eriti arusaamatu see, et kui näiteks ühe kuni kahe kilogrammi raskuse panderolli Eestist Saksamaale saatmine maksab 227 krooni, siis Saksmaalt Eestisse tuleb sama saadetis vähem kui saja krooni eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing