Eesti Loto saab õnnemängu monopoli

13. veebruar 2001, 08:05

Uus loteriiseaduse eelnõu loob väikeloteriide korraldajate hinnangul monopoolse seisundi riiklikule Eesti Lotole, suretades nii väiketegijad välja, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Praegune eelnõuvariant on küll selline, et pärast uue loteriiseaduse vastuvõtmist ei jäeta teistele mingit tegutsemisvabadust,? lausus sprindilotot korraldava spordiseltsi Kalev loteriispetsialist Heino Jeret. ?On küll võimalus edasi tegutseda, kuid pidureid on nii palju peal, et mittetulundusühingutel pole tulevikus mõtet enam loteriisid korraldada.?

Loteriisid Õnne 13 ja Õnneseen korraldava mittetulundusühingu Bristol tegevdirektor Marek Kokk ütles, et eelnõu on kirjutatud Eesti Loto huvisid arvestavana.

Nii on eelnõu kohaselt loteriid õigus korraldada vaid hasartmängude korraldamisega tegeleval aktsiaseltsil, mille kõik aktsiad kuuluvad riigile ning mille aktsiakapitali suurus on vähemalt kaks miljonit krooni. Aktsiakapitali tingimus välistaks praegu Eesti Lotoga konkureerivate mittetulundusühingute tegutsemise lototurul.

?Huvitav on see, et eelnõu üks autoritest Alar Urm kuulub ka ise Eesti Loto nõukogusse,? sõnas Kokk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing