Eesti ettevõtjad ei tea vähitekitajast

13. veebruar 2001, 16:09

Kuigi Eestis kehtivad juba aasta asbestitööle esitatavad töötervishoiu ja tööohutuse nõuded, väidavad tööinspektsiooni töötajad, et Eesti ettevõtjad pole kuigi agarad neid täitma. 'Mitmed ettevõtjad ei teagi, et ettevõttes on asbesti,' sõnas tööinspektsiooni järelvalve osakonna juhataja Eino Rohtmets. 'Samas tunnevad eurooplased asbesti ees tohutut hirmu.'

Eestis võib vähene hirm asbesti kui võimaliku vähitekitaja ees olla tingitud sellest, et siin pole tehtud vastavat statistikat. 'Samas on Saksamaal seda aastaid uuritud,' väitis Rohtmets.

Asbesti kohta käivad nõuded kohustavad Eesti tööandjat näiteks kaardistama ehitise või rajatise asbesti sisaldavad konstruktsioonid, asbesti kasutamise ja ladustamise kohad, märgistama asbestitolmuga saastatud töökohad, asbesti sisaldavad tooted ja jäätmed ning sisustama asbestitolmuga kokkupuutuvatele töötajatele kaks riietusruumi ? ühe tänava- ja teise kaitseriietuse jaoks, mis on omavahel ühenduses pesuruumi kaudu.

Asbest on mittepõlev silikaatmineraal, mida on kaevandatud Kanadas, Lõuna-Aafrikas ja endises Nõukogude Liidus. Tänaseni kaevandatakse asbesti Brasiilias.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing