Haapsalu lihakombinaadist lendus mürgist ammoniaaki

13. veebruar 2001, 09:37

Haapsalu lihakombinaadi külmutusseadmetele tehtud ekspertiis näitas, et mürgine ammoniaak on sealt lendunud, kirjutab Lääne Elu.

Külmutussüsteemide projekteerimise ja paigaldamisega tegeleva ASi Kryos juhatuse esimees Rein Lillemägi vaatas eelmisel nädalal külmutusseadmed üle. Tema eksperthinnang ütleb, et ammoniaaki seadmeis ei ole - ammoniaak on tasapisi lendunud.

Lillemägi, kes omal ajal Haapsalu lihakombinaadi külmutusseadmete eest vastutas, ei osanud öelda, kui palju võis seal lihakombinaadi sulgemise hetkel kuus aastat tagasi ammoniaaki olla.

Lillemägi sõnul ei ole vähehaaval aurunud ammoniaak ohtlik. 'Oht oleneb kogusest ja kontsentratsioonist. Halvemal juhul põhjustaks see mürgitusi, põletushaavu, hingamishäireid,' selgitas ta.

Võimaliku ammoniaagiohu küsimuse tõstatas mullu sügisel Läänemaa tervisekaitsetalituse juhataja kt Toivo Hein, kes imestas, et kuue aasta jooksul ei vaevunud keegi uurima kombinaadi külmutussüsteemi. 'See on keskkonnateenistuse ja linnavalitsuse lohakus,' ütles ta.

Pankrotistunud Haapsalu lihakombinaadi hooneid ei ole pankrotihaldur Andres Rüütlil õnnestunud müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing