USA-Aasia sidekaabli rike segas miljoneid kasutajaid

13. veebruar 2001, 08:13

Reede öösel vastu laupäeva katkes USAd Aasiaga ühendav sidekaabel, mis halvas osaliselt mõneks ajaks kahe mandri vahelise andmeside. Katkestus oli juba teine viimase nelja kuu jooksul.

Hiina-USA vaheline kaabelsidevõrk läbilaskevõimega 80 Gb/s (gigabitti sekundis) katkes kohaliku aja järgi reede hommikul kell 8 Shanghai lähedal Hiina vetes. Katkestuse põhjustas Taiwani telekomifirma Chunghwa Telecom teatel tõenäoliselt kalalaev.

Katkestuse tõttu puudus ühendus enam kui 5 miljonil internetikasutajal Taiwanis või oli andmeside üliaeglane, katkes ka sidesegment Hiina ja Korea vahel.

Taiwani suurim sideoperaator Chungwa, kes opereerib andmesidevõrku Hinet, proovis sidet taastada Jaapani ühenduste kaudu ja soovitas kasutajatel mitte pöörduda USA lehekülgede poole, kui selleks pole suurt vajadust.

Taiwani suususelt teine sideoperaator Seednet suunas liikluse ümber satelliitlingile kiirusega 45 Mb/s.

Novembris oli kaablikatkestus Singapuri vetes ja siis kulus kaabli taastamiseks 2 nädalat. Häiritud oli Austraalia andmeside.

Vaikse ookeani alune kaabel tegutseb alates 2000. aasta jaanuarist ja väljaehitamisel on nn. ringvõrk, mis tagab andmeside ka siis, kui kaablis on katkestus ühes kohas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing