Palamuse rahvamajast säilivad vaid seinad

13. veebruar 2001, 08:21

Palamuse rahvamaja, mis on aastaid Eesti näitemänguhuvilisi ja filmiamatööre festivalidele kutsunud, jätab sel suvel rahvusvahelised festivalid ilmselt lageda taeva alla, sest hoone läheb kapitaalremonti, kirjutab Postimees.

Päästeamet on teinud ettekirjutuse, mille kohaselt on kultuurimaja vanad ahjud liiga tuleohtlikud. Seetõttu ei tohi külmal ajal saali kasutada. Ehitusekspertide hinnangul vajutaks paks lumi maja katuse sisse, juba praegu on saali lagi muhklikuks vajunud.

Selleks aastaks on riik maja remondiks eraldanud 1,5 miljonit krooni, kogu ümberehitus nõuab 8 miljonit. Enne, kui lammutustöö võib alata, tuleb vallavolikogul nõustuda sellega, et vald rahvamaja taas Palamuse koguduselt endale võtab.

1996. aastal kogudusele tagastatud majas on juba 1950. aastatest peale tegutsenud kultuurimaja. Viimased viis aastat on vald ja Palamuse kogudus maja edasise saatuse üle läbirääkimisi pidanud ning nüüd on kogudus nõus maja andma taas valla omandisse hoonestusõiguse lepinguga.

Palamuse vallavanem Märt Jallakase hinnangul tuleks uue hoone ehitus ilmselt mõnevõrra odavam kui vana remontimine, kuid kuulsa Palamuse koolimaja ja kiriku naabruses oleks häbi hoida räämas endist kogudusehoonet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing