Homsest karmistub veistega seotud import veelgi

13. veebruar 2001, 17:24

Homme jõustub põllumajandusministri määrus, mis keelab riikidest, kus on viimase viie aasta jooksul registreeritud hullulehmatõbi (BSE), Eestisse importida veiste embrüoid, lamba- ja kitseliha ning tooteid sellest lihast, teatas põllumajandusministeeriumi pressiesindaja.

Samuti on keelatud importida Eestisse ükskõik millisest riigist loomset tooret või
loomse päritoluga tooteid, mis sisaldavad mäletsejaliste koljut, aju, silmi, mandleid, seljaaju, põrna, soolestikku, lülisambaluid ehk organeid, mis võivad sisaldada BSE tekitajat.

Vastavalt iga-aastasele riiklikule tauditõrje programmile on kõiki närvinähtudega haigestunud hädatapetud või hukkunud loomi uuritud marutaudi ja BSE suhtes.

Eraldi on üle kontrollitud ja arvele võetud kõik 503 looma, kes imporditi 1989-2000 aastal riikidest, kus hiljem on diagnoositud BSE.

Seni on uuritud histoloogiliselt (mikroskoobi all) nende veiste ajusid, kes on hukkunud närvinähtudega kaasnevate haiguste tagajärjel. Diagnoosiks on olnud marutaud. Ühtegi hullelehmatõbe ei ole diagnoositud.

Põllumajandusministeerium kavandab kasutusele võtta ka kiirdiagnostika meetodid, mida kasutatakse Euroopa Liidus.

15. veebruaril on põllumajandusministeeriumis teine ministeeriumidevahelise BSE alase komisjoni istung. Ühe teemana on seal päevakorras ka esitada valitsusele rahataotlus kiirdiagnostika uuringute läbiviimiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing