Börsiülevaade: Lisanimekiri avalikustamiskampaania all

13. veebruar 2001, 09:46

Eilse päeva jooksul avalikustasid kolm Tallinna börsi lisanimekirja ettevõtet oma eelmise aasta majandustulemused. Neist ainult esimesena avalikustatud Saku Õlletehase tulemused jõudsid börsile investorisõbralikul ajal ja aktsiahind jõudis õlletehase uudisele ka päeva jooksul reageerida 1,5%se tõusuga 67 kroonini ehk ligilähedaselt ettevõtte aktsia rekordkõrguse alla.

Saku eelmise aasta numbrid olid küllalt sarnased 1999 aasta tulemustele. Käive kasvas ettevõttel aastaga 2% 729,6 mln kroonini ning maksustamiseelne kasum oli 74 mln krooni ehk 3% väiksem kui 1999 aastal. Arvestades Saku konkurendi A Le Coqi tugevat reklaami- ja turustuskampaaniat pidas Saku seega eelmine aasta tugevalt vastu, ilma et ta oleks eriliselt rentaablust kaotanud.

Paar-kolm tundi peale börsipäeva lõppu avaldasid oma eelmise aasta majandustulemused ka magusatootja Kalev <GR#EE.KALEV> ja rõivatootja Klementi <GR#EE.KLM> ja turg nende peale seetõttu eile veel reageerida ei jõudnud.
Kalev jäi eelmise aasta jooksul plussi ja teenis 20,3 mln kroonise kasumi, kusjuures viimase kvartali jooksul tuli sellest 11 mln krooni.

Ka Klementi suutis eelmise aasta lõpetada positiivse 1,3 mln kroonise majandustulemused.

Kuna kahe viimati mainitud ettevõtte majandustulemused on olnud viimasel ajal tugevalt kõikuvad, siis oluliselt hinnatõusu oodata ei ole. Kui siis võiks mõnevõrra tõusta Kalevi aktsia, mis on näidanud viimasel ajal tugevat kulude kokkuhoidu ja rentaabluse tõusu. Aktiivsus peaks eelpool mainitud ettevõtete osas mõnevõrra siiski tõusma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing