Maksuamet puistab pensionikindlustuslepinguid

13. veebruar 2001, 11:02

Hoolimata sellest, et eelmisel aastal tagastas maksuamet pensionikindlustajatele tulumaksu, on maksuametnikud seekord valmis kindlustuslepinguid põhjalikumalt uurima ja võivad tulumaksutagastusest keelduda.

Maksuamet on seisukohal, et kui pensionikindlustusleping katab surmajuhtumit, siis ei tohi osa sissemaksetest olla tulumaksuvaba.

Maksuameti maksude osakonna juhataja kohustäitja Hannes Udde sõnul tuleb tulumaksu tagastama asudes lähtuda lepingu sisust. ?Kui kindlustuspoliisil on kindlustussumma lahtris näiteks kaks rida, millest esimesel on kindlustussumma pensionikogumiseks ja teisel lisakindlustus õnnetusjuhtumiks, surmajuhtumiks, invaliidistumiseks, siis tulumaksusoodustus kehtib vaid nendele maksetele, mis on läinud pensioni kogumiseks,? ütles Udde.

Maksuametniku sõnul tasub klient tõesti igakuiselt ühtse makse, mis katab nii pensionikogumist kui lisakindlustust, kuid kindlustusselts on kohustatud kliendile teatama, milline osa on läinud pensioniks ja on seega tulumaksuvaba. ?Maksumaksja peab panema oma tuludeklaratsiooni kirja selle aastase kogumakse, mis on läinud pensioni kogumiseks. Maksuametnikud võivad seda kontrollida ja me vaatame ka seda, millises kindlustusseltsis on leping sõlmitud,? ütles Udde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing