Laenud soosivad tulude esitamist

13. veebruar 2001, 08:04

Tuludeklaratsioonide arv peaks 31. märtsiks tänu suurenenud eluasemelaenude võtmisele kasvama ligi sajale tuhandele. Eilseks olid tallinlased esitanud maksuametile 8700 deklaratsiooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna Füüsiliste Isikute Maksuameti direktori Triinu Rohtla sõnul on selle aasta suuremad muutused tulude deklareerimisel seotud peamiselt asjaoluga, et maksuvaba miinimum oli 9600 krooni.

?Samuti on maksu juurdemaksmiseks või tagastamiseks kaks tähtaega ning erinevalt eelmisest aastast ei pea deklaratsiooni esitama füüsilised isikud, kes said tulu ainult ühes töökohas töötamisest ja kohustuslikku ravikindlustuse hüvitist ning nendelt tuludelt on kinni peetud tulumaks,? rääkis Rohtla.

Kui maksumaksja on deklareerinud tulu ettevõtlusest või kasu vara võõrandamisest, siis saab ta enam makstud maksu tagasi või peab raha juurde maksma 1. oktoobriks. Vastasel juhul on raha tagastamise või juurde maksmise tähtaeg endiselt 1. juuli.

Rohtla hinnangul sellel aastal tuludeklaratsioonide arv eelmise aastaga võrreldes suureneb, sest rohkem on võetud eluasemelaene. Kuna koolitus on muutunud kallimaks, võib suureneda maksustatavatest tuludest mahaarvatav summa.

Rohtla hinnangul võib sellel aastal tulla maksumiljonäre arvutimaailmast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing