Eesti sidefirma Contech Media saab USAst 100 mln krooni

13. veebruar 2001, 11:37

Eestis telefoni ja interneti teenuseid pakkuv sidefirma Contech Media AS allkirjastas lepingu USA telekommunikatsiooni kontserni Titan Wirelessiga, et koos rahastada sideprojekte kuni 100 mln kr ulatuses.

Oma plaanide realiseerimiseks kavatseb C-Media järgneva 2-3 aasta jooksul investeerida 70-100 miljonit krooni.

Lepingu kohaselt viib Contech Media läbi täiendava suunatud aktsiaemissiooni, millega ettevõtte aktsiakapital suureneb ligi viie miljoni kroonini. Titan Wireless omanab esimeses järgus Contech Media vähemusosaluse koos õigusega oma osaluse edaspidiseks suurendamiseks ning kohustusega kindlustada investeeringuteks vajalike krediitide saamine.

Oma klientide sihtgrupina näeb C-Media eelkõige väikseid ja keskmisi firmasid ning erasektorit. Soovime pakkuda hea hinna-kvaliteedi suhtega teenust kiiresti, kliendikeskselt ja ilma liigse bürokraatiata, ütles täna Indrek Lepp C-Mediast.

C-Media tulevikuplaanid näevad ette teineteist täiendavate fiiberoptilise ja traadita juurdepääsuvõrgu ehitamist Eestis, aga ka lisaks olemasolevatele ühendustele oma rahvusvaheliste ühenduste rajamist Lätti, Leetu, Valgevenesse ja Ukrainasse.

'C-Media tänapäevane, hübriidne võrk peab kindlustama tarbijale ühe ja sama füüsilise ühenduse kaudu juurdepääsu nii telefoni kui ka interneti teenustele. Oleme veendunud, et hääle ja andmeside ühildatavus on just see suund, kuhu areneb telekommunikatsioon 21. sajandil' ütles C-Media peadirektor Jaak Ulman.

Titani asepresidendi Ralph Williamsi kinnitusel soovib Titan kõrgtasemel tehnoloogia abil pakkuda oma Eesti klientidele täielikku kõne- ja andmeside teenust.

C-Media kaubamärki kasutav Contech Media on asutatud aastal 1999 Eesti eraisikute poolt. Tänaseks on firma investeerinud ligi kuus miljonit krooni, ehitatud välja multimeedia teenussõlme ning loonud rahvusvahelised ühendused Soome ja Venemaale.

Eelmise aasta lõpus oli C-Medial üle 250 kliendi ning aastakäive ulatus nelja miljoni kroonini. Firma juht Jaak Ulman töötas 1997. aastani Eesti Telefonis võrguteenuste talituse direktorina.

C-Medial on tegevusload nii telefoni- kui ka lairibavõrgu ehitamiseks ja opereerimiseks ning tehniline luba litsentseeritud 3,5 GHz sagedusel töötava traadita juurdepääsuvõrgu loomiseks viies Eesti regioonis. Samuti on Sideameti poolt C-Mediale eraldatud operaatorkood 1083.

New Yorki börsil registreeritud Titan Corporationi tütarfirma Titan Wireless globaalne võrk koosneb fiiberoptilise võrguga ühendatud satelliitside maajaamadest, rahvusvahelistest sidesõlmedest ning traadita juurdepääsuvõrkudest.

Titan Wireless tegutseb enam kui 30 riigis Ladina-Ameerikas, Aafrikas, Aasias ja Lähis-Idas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing