Lilleturu aastamahuks mõõdeti 750 mln krooni

13. veebruar 2001, 14:40

Eesti Lilleliidu ja Konjunktuuriinstituudi poolt läbi viidud uuringu tulemusena selgus, et lillede ja iluaianduse aastane turumaht Eestis on 750 miljonit krooni. Uuring 'Lillede ja elustaimede sise- ja väliskaubandus Eestis' viidi läbi möödunud aasta IV kvartalis.

Eesti Lilleliidu tegevdirektor Andres Patzigingu sõnul selgitas uuring, et Eesti lilleturul eelistatakse põhiliselt kodumaist toodet.

'Selgus, et nõudlus kohalikule lille- ja ilutaimestiku toodangule on suur ja paljuski rahuldamata,' ütles Patzig.

Ülekaalukamalt kõige enammüüdavamateks Eestis toodetavatest lilledest on roosid (eelmise aasta kohaliku roositoodangu müügikäive ca 35,3 miljonit krooni), millele järgnevad tulbid, gerberad, liiliad, iirised ja nartsissid.

1999.aastal eksporditi Eestist lilli ja elustaimi kokku 10,8 miljoni krooni eest. Suuremad kaubanduspartnerid olid Soome, Rootsi ja Läti. Sama aastal imporditi siseturule lilli ja elustaimi 91,3 miljoni krooni eest. Suuremateks partneriteks olid Holland, Rootsi, Kolumbia, Taani ja Itaalia.

Eesti Lilleliit on 1994. aastal asutatud lillekasvatuse, jae- ja hulgimüügi, floristika ning nendega seotud tegevusaladel tegelevate ettevõtete vabatahtlik mittetulunduslik ühendus. Hetkel on Eesti Lilleliidul 60 era-, füüsilisest- ja juriidilisest isikust liiget.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing