Harri Tiido: välisriigid käsitlevad skandaali sisepoliitilise võitlusena

Inno Tähismaa 14. veebruar 2001, 12:48

Välisministeeriumi asekantsler Harri Tiido sõnul ei kahjusta välisriikide saatkondadele saadetud Keskerakonna kiri kuigivõrd Eesti mainet, kuna ajakirjandus on seda sisepoliitilise võitlusena piisavalt käsitlenud, kirjutab EPL Online.

?Välisriikide saatkonnad on sündmusega kursis. Ajakirjandus on sündmust nii laialdaselt kajastanud, et kõigil saatkondadel on sellest kindlasti juba terve mapp, mille nad on oma välisministeeriumitele edastanud. Nad lisavad lihtsalt ühe punkti sinna juurde,? ütles Tiido.

?Otsepöördumine välisriikide poole pole ehk kõige õigem. Tegu on sisepoliitilise võitlusega. Mulle ei meenu tsiviliseeritud maailmas ühtegi juhtumit, kui erakond pöördub otse välisriikide poole, samas võib seda käsitleda ühe erakonna seisukohtade selgitamisega välissaatkondadele,? jätkas Tiido.

?Välissaatkondade poole pöördumine on kindlasti sündmuse viimine rahvusvahelisele areenile,? lisas ta. ?Eks me kuuleme. Tuleb kohtumisel diplomaatidega vastata küsimustele. Eraldi kohtumisi sellepärast keegi ei korralda,? ütles Tiido.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing